K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-09-02 10:47:41

ZAFER SAVAŞ İLE ELDE EDİLİR

         Bazı insanlar son zamanda barış  havarisi kesildi. Sözde Suriyeye yapılacak olan  müdahaleye karşı gelenler barış çığlıkları atıyor.

     Elbette ki  insan olan savaş istemez.  Ama  yüzbinlerce kişinin öldürüldüğü ,bir kısmınında sinek öldürür gibi gaz bombası ile yok edildiği Suriye deki iç savaşı savaş kabul etmeyenler var.. Fakat  Suriyeye  yapılacak bir müdahaleyi savaş olarak nitelendiriyor. Savaş kan ve göz yaşıdır. Savaş tecavüzdür.Savaş, Kadın,ihtiyar,çocuk demen insanların katledilmesi ise ,Suriyede yaşananları nereye koyacaksınız. Neden Suriye yöneticilerine  bir mektup yazmadınız. İnsanları öldürme. Çocukları gaz bombasına tutma diye. Neden barış çığlıklarınızı Suriyeye atmadınız. Şimdi  Türkiye Cumhuriyeti Devleti  Tarihi misyonu gereği dünyaya bunu haykırınca savaş yapacak diye korkuyorsunuz. Yoksa Suriye Devlet başkanı ile bu zulme ortakmısınız

     Ey barış havarileri,size en ufak bir haksızlık yapılsa insan hakları mahkemelerine koşuyorsunuz. Burada ki kadliamları görmeyecek kadar gözleriniz katarak  mı oldu.

   Zaten birleşmiş milletler bu öldürülmelere taraftar. ABD nin de hesapları orada öldürülenlerin derdi değil. O İsrailin menfeatları zarar görüyorsa buna müdahale edecek. Bunu yaparkende Türkiyeyi kullanmak isteyecek. Rusyanın nesine gerek. O Suriyeye silah satmak derdinde. Ne kadar çok adam ölürse onun menfeatına. İran  başka hesapların peşinde.

   Kala kala bir Türkiye var.İçimizdeki  bazı muhalifler hükümet düşmanlığını  ,Suriyedeki katliamlara destek olarak haykırıyor.

    Bir de kalkıp  30 Ağustos Zafer bayramını kutluyorlar.  Peki biz bu zaferi savaş yaparak elde etmedikmi. Savaşa hayır kampanyası başlatanlar,senin sınırları zorlayan,pilotunu şehit eden,vatandaşlarını öldüren  bir ülkeye karşı savaş yapmaz mısın?

    Hükümet muhalifliğini ,devlet düşmalığına dönüştürmenin bir manası yok. Hiçbir zafer, savaş yapmadan kazanılmaz. Savaş istemeyiz ama,savaş yapacakmış gibi her zaman hazır olmalıyız.

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  906 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  906 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  906 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  906 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  906 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  906 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!