K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-05-30 02:05:52

YÜREĞİNİN YETTİĞİ YER

    Hayat var olan şeylerle güzeldir. Kesemizde ne varsa onunla  yaşamalıyız.  Yokların peşine düşerek varları göz ardı ederiz.   Başkalarının sahip oldukları  bizim göz kanaatimizi  zorlamamalıdır.                      Yeryüzünde bulunan nimetlerin sınırı yoktur. İnsan hayatta sahip olmak istediği şeyleri yaşadığı ömrün on katı da yaşasa elde edemez.

   Ömür merdivenlerini tırmanırken  gönlümüze düşmüş her şeyin bir gün yok olacağını hatırdan çıkarmamalıyız.

   Bu kadar kısa bir hayat merdivenine sığdıracak  hırslarımızın olmayacağı kanaatindeyim. Ama insan bir hazine var ki yürek…Yüreğinde bir dili var. Onu da dinlemeliyiz. Yüreğimizin gücünü zorlamadan yürümeliyiz hayat yolunda.

  Ona ebedi alemde de ihtiyacımız olacak çünkü. Orada da sevdalarımız olacak. Yürek  hayat iksirinin kaynağıdır. O olmadan insan olmaz. Onun  hissedişleri sevdayı anlatır. Aşkı sunar gözlere…

  Kulakları çınlatır hatırlamalarda. O olmazsa  gurbet ufuklarında hasreti anlayamayız.  Yürek olmasa yavru ceylanların ana  kucağında yatması olmaz.

   O olmasa arı balını peteğe koyamaz.  İnek sütünü toplayamaz otlardan.  Yürek başkadır. Bazen savaşları yürekle kazanırız. Kol kuvveti  yüreğin işareti ile fetihleri yapar.

  Aşıklar dağları yüreğin  okları ile deler. Gemiler yüreğin kürekleri ile yüzer deryalarda… Havada kuşlar  kanatlarını yüreğin  gücü ile  kullanırlar.

   Güneş yüreğin  parlayan ışıklarından utanarak  sarar dünyayı.. Ay gece karanlığına yüreğin parlaklığı ile  doğar.

   Çocuklar annelerini yüreğin  iştahı ile emer. Anne sütünü yüreğinden kopan fırtınaların şiddeti ile verir yavrusuna…

  Bütün özlemlerin,sevgilerin ,hasretlerin, ağlamaların,gülmelerin temel merkezi yürektir.  Yürek acır. Yürek sever. Yürek hoplar. Yürek  yürür. Yürek düşer .Yürek kalkar.

  Yürek yalvarır. Yürek inanır. Yürek yakını uzaklaştırır. Uzağı yakınlaştırır.

 Yeter ki yürekten iste . İstediğin her şey oluverir. Yürekten seversen sevdiğin sana yaklaşır.  Yürekten istersen hasret biter.

  Yürekten istersen fakirlik biter. Sefalet biter.   Yürekten istersen bütün dualar kabul olunur. Yüreğin yetmediği yer yoktur. Yürek her yere ulaşır. Yürek hürriyetlerin meydanıdır O meydana kimse hükmedemez..

   Yürek istemese yağmur yağmaz. Yürek istemese ot bitmez. Yürek de ilahi kudret gizlidir. Yüreğin  yetmediği menzil olmaz.  Yüreğinizi kontrol edin. Yüreğin yetmediği yer yoktur. Yüreğine dokunmayın kimsenin ,ateşi kavurur atar. İflah olmaz yürek yakanlar. Onun sahibi vardır. Dünyayı yakan af edilse bile, Yürek  yakan af edilmez. Yüreğin yettiği yerin sınırları yoktur.

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1048 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1048 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1048 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1048 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1048 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1048 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!