K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-05-12 22:36:04

YAPMACIK GÜLENLER

                            Cevdet ALPEREN

     Gülümseyen adamı severim. Yüzünde tebessüm olanları severim. İnsanların samimi olarak tebessüm edeni belli olur.

    Ben tebessüm derneğinin kurucusuyum. Işığımızı Hz.Muhammet Efendimizin bir sözünden aldık. "Tebessüm  sadakadır."

  Bir tebessüm etmek sadaka vermek kadar kıymetlidir. Bir sadaka belayı defeder. Demek ki maddi bir şey vermeden  samimi bir şekilde  tebessüm etmek,bir insanın yüzüne  gülümsemek sadaka kadar kıymetlidir.

   Bu günlerde bu tebessüme  toplum olarak çok ihtiyacımız var . İnsanlar siyasetin çukuruna girmiş. Kimse kimsenin hatırını saymıyor. Birinin konuştuğunu öteki dinlemiyor. Biri konuşurken ,karşısındaki kendi kafasındaki kurgular  ile uğraşıyor. Dinlemesini bilmediğimizden ön yargılarımızla hüküm veriyoruz.

   Bir parti taassubu içine girmişler. Kinlenmişler. Kırk yıllık tanıdıkları ve dostlarını kırmaktan ve üzmekten çekinmiyorlar

     Son zamanlarda piyasa da siyasetçileri takip ediyorum. Düne kadar azgın duruşlarını müşahede ettiğim bazı siyasetçiler, bugün halkın içine girdiklerinde sanki zoraki gülümseyecek gibi bir hal alıyorlar.

    İnsanları kandırmaya yönelik sahte gülücükler. Sahte kahkahalar. Adam hiç tanımadığı birisi  ,kendi partisine gelince onunla can ciğer oluyor.  Ama kendi partisinden ayrılınca da hain yaftasını  yapıştırıyor. Düşman oluyor.

   Toplum içinde değerler ayaklar altına alınıyor. Vefa duygusu yitmiş.  Tuz ekmek hatırı hiç sayılmıyor. Göz ve söz hatırı yok. İçine düşmanlık tohumları ekiyor bir parti için.

    Büyük ,küçük hatırı  ve sevgisi azalmış .  Allah korkusu  azalmış. Manevi değerlere itibar yok. Komşuluk hukuku ayaklar altına alınmış.

     Samimi bir şekilde tebessüm edenlere çok ihtiyaç duymaktayız.  Ülkemizi,devletimizi,milletimizi ve bayrağımızı bir partinin uhdesine alamayız. Her parti aynı değerleri sahiplenmelidir." Benden başka bu vatanı kimse sevemez. Ben iyi milliyetçiyim. " Şeklinde söylemler geçersiz. Vatan sevgisi imandandır.vatanın ilerlemesi ve yükselmesi için çalışmak vatan için ölmek kadar şereflidir.

   Bir parti taassubu içinde sıkışıp kalmak ,insanı kısır döngülere sokar.

  Samimi tebessüm eden insanlara ve samimi düşünenlere,samimi davrananlara ne kadar da muhtacız.

 

  

   

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1005 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1005 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1005 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1005 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1005 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1005 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!