K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-06-27 13:34:45
Tobb, G20 Toplantıları İçin Rusya’daydı

Tobb, G20 Toplantıları İçin Rusya’daydı

İş dünyasının G20’deki sesi olan B20 (Business 20) platformunun “Büyümenin İtici Gücü Ticaret” ile “Yatırım ve Altyapı” görev güçlerinde aktif olarak Türkiye’yi temsil eden TOBB zirveye iştirak etti. 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun üyesi olduğu “Büyümenin İtici Gücü Ticaret Görev Gücü”nde, ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasının ve küresel ticaret hacmini artıracak adımların atılmasının son derece önemli olduğunun altı çizilerek, Dünya Ticaret Örgütü’nün bu kapsamda lider bir rol üstlenmesi gerektiği ifade edildi. Ayrıca, DTÖ’nün Ticaretin Kolaylaştırılması Anlaşması’nın bir an önce tamamlanması gerektiğinin G20 liderlerine iletilmesi kararlaştırıldı.

TOBB’un aktif rol üstlendiği “Yatırım ve Altyapı Görev Gücü”nde ise dünya genelinde doğrudan yabancı yatırımların küresel kriz öncesindeki seviyeye ulaşılamadığının altı çizildi. G20 hükümetleri doğrudan yabancı yatırımlar üzerindeki kısıtlamaları ve engelleri kaldırmaları için harekete geçmeye çağrıldı.

Küresel iş dünyası liderleri ile üzerinde uzlaşılan öneriler, G20 dönem başkanlığını yürüten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin aracılığıyla G20 liderlerine iletildi.

 

“SİVİL G20 ZİRVESİ”

Öte yandan yine G20’nin dönem başkanlığını yürüten Rusya Federasyonu bir başka organizasyona daha ev sahipliği yaptı.  13-14 Haziran tarihlerinde Moskova’da düzenlenen “Sivil G20 Zirvesi”ne Türkiye’yi temsilen TOBB Başkan Danışmanı ve TEPAV Analisti Sarp Kalkan katıldı.

Sivil G20 Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen “Güçlü, Sürdürülebilir, Dengeli ve Kapsayıcı Büyüme Üzerine Öneriler” konulu panelde konuşmacı olan Kalkan, daha sonra G20 troykasını temsil eden sivil toplum temsilcileri ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

Kalkan, Vladimir Putin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, daha kapsayıcı ve eşitlikçi bir yapı için KOBİ’lerin ekonomideki önemini vurgulayarak, “KOBİ'lere kulak vermek gerek. Girişimciliğin desteklenmesi de G20 açısından son derece önemli. İyi fikirlere sahip olan herkesin zenginleşme imkânını hissedebilmesi lazım” dedi.

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6770 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7391 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5680 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6414 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5567 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5837 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!