K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2016-01-14 03:08:21

Akademisyenler mi Karademisyenler mi?

Teröre karşı haklı nefsi müdafaasını yapan Türkiye Cumhuriyetinin dahili ve harici düşmanlarının turnusol gibi gün yüzüne çıktığı şu günlerde Türkiye’den ve dünyadan 1100 akademisyenin teröre destek bildirisi yayınlaması akıl tutulmasının taa kendisidir.Bilidiriye bir bakın!” Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete hemen şimdi son vermesini talep ediyor, bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak sessiz kalıp bu katliamın suç ortağı olmayacağımızı beyan ediyor, bu talebimiz yerine gelene kadar siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarımızı durmaksızın sürdüreceğimizi taahhüt ediyoruz."“Bu ülkenin akademisyen ve araştırmacıları olarak bu suça ortak olmayacağız!Türkiye Cumhuriyeti; vatandaşlarını Sur'da, Silvan'da, Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de ve daha pek çok yerde haftalarca süren sokağa çıkma yasakları altında fiilen açlığa ve susuzluğa mahküm etmekte, yerleşim yerlerine ancak bir savaşta kullanılacak ağır silahlarla saldırarak, yaşam hakkı, özgürlük ve güvenlik hakkı, işkence ve kötü muamele yasağı başta olmak üzere anayasa ve taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ile koruma altına alınmış olan hemen tüm hak ve özgürlükleri ihlal etmektedir.Bu kasıtlı ve planlı kıyım Türkiye'nin kendi hukukunun ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası antlaşmaların, uluslararası teamül hukukunun ve uluslararası hukukun emredici kurallarının da ağır bir ihlali niteliğindedir.Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesini, sokağa çıkma yasaklarının kaldırılmasını, gerçekleşen insan hakları ihlallerinin sorumlularının tespit edilerek cezalandırılmasını, yasağın uygulandığı yerde yaşayan vatandaşların uğradığı maddi ve manevi zararların tespit edilerek tazmin edilmesini, bu amaçla ulusal ve uluslararası bağımsız gözlemcilerin yıkım bölgelerinde giriş, gözlem ve raporlama yapmasına izin verilmesini talep ediyoruz.Müzakere görüşmelerinde toplumun geniş kesimlerinden bağımsız gözlemcilerin bulunmasını talep ediyor ve bu gözlemciler arasında gönüllü olarak yer almak istediğimizi beyan ediyoruz. Siyasi iktidarın muhalefeti bastırmaya yönelik tüm yaptırımlarına karşı çıkıyoruz.”şeklinde bir belgeyi yazıp altına 1100 akademisyenin imza atarak resmileştirme arzuları ve bunu kamuoyu ile paylaşması kimlere hizmet eder?Kuşkusuz başta PKK, PYD, PYG ve Paralel terör örgütleri gibi bölücü örgütlere hizmet etmektedir. Bu bildiri sadece teröre destek niteliği taşımıyor aynı zamanda Türkiye cumhuriyeti hükümetini de hedef almaktadır. Bitmedi Türk ordusunu, emniyetini de hedef alan bir kara bildiridir. Bu milletin huzurunu bozmaya yönelik kara mizahtır. En acısı ise terörle mücadeleyi akamete uğratmak, güvenlik güçlerinin moralini bozmaktır.

Bu akademisyenlere sormak lazım!Acaba sizler hangi sıfatla yada hangi misyonla böyle bir bildiri hazırlama görevine soyundunuz? Yoksa bir zamanlar ordunun durumdan vazife çıkararak 10 yılda bir darbe yapmasından mı esinlendiniz! Askeri darbe dönemi bittiği için mi? Böyle bir sözde sivil bildiriye ihtiyaç duyuldu? Devletin ve milletin mi yanındasınız yoksa bölücülerin mi yanındasınız?

Yıllardır Doğu ve Güney doğu vilayetlerimizde teröristlerin ve bazı yandaşların ülke bütünlüğüne kast etmesini normal mi karşılıyorsunuz?Peki o bölge halkı terörden kaçarken nerdeydiniz?Okullar, Camiler, Hastaneler teröristlerce kundaklanırken aklınız nerdeydi? Kürt kardeşlerimizin yaşadığı mahalle sokaklarına hendekler kazılırken neden sustunuz? Ya bu yollara bombalar döşenirken neden bildiri yayınlamadınız?

Bölgede yaşanan terör ve şiddetin sorumlusu güvenlik güçleriymiş gibi kaleme alınan bildiride terör örgütü PKK ve PKK'ya sırtını yasladığını söyleyip, hendek savunması yapan HDP'ye bir çift söz edilmedi.

Söz konusu devletin ve milletin bekası ise bu konularda ilgili ve görevli kurumlar üzerine düşen sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Türkiye’de, 1 Kasım seçimlerinin ardından siyaset rahatlar diye beklenirken PKK ve onun uzantısı HDP tarafından, Paralel örgütve diğer marjinal örgütlerce kaos gerginliği devam ettirilmek isteniyor.

Bak bak! Devleti katliamla suçlayanlara bir bakın! Akademisyenlermiş(!) Bunlara Karademisyen demek lazım…Bu akademisyenleri tanıyınca akademisyenliğimden hicap duydum…

 

 • Akademisyenler mi Karademisyenler mi?
  8240 gösterim
 • Tarımsal Yüksek Öğrenimin 170.Yılı
  8240 gösterim
 • Siyaset Postuna Bürünmüş Hainler
  8240 gösterim
 • İçimizdeki hainler!
  8240 gösterim
 • Üniversite gençliği piyon olmamalı…
  8240 gösterim
 • HDP’nin Açılımı Yenilendi…
  8240 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!