K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-10-02 10:54:00

POLİSİMİZ

Geçtiğimiz Cuma günü Kahramanmaraş  İl Emniyet Müdürümüz  sayın Metin Aşık Beyi makamında  ziyaret ettim.  Samimi bir atmosferde  Kahramanmaraş’ın aşayışı ile ilgili  sohbet ettik. Nazik ,beyefendi bir duruşu vardı müdür beyin. Tertemiz bir  ruh haleti sergiliyordu. Mütebessüm  bir yüz ifadesi. Güven veren bir duruşu var. Ben de devlet görevinde çalıştım. Devlet ricali ile mulaki oldum. Mukayeseler neticesinde bu duruş beni doğrusu celbetti. Allah, devletimize ve  milletimize bağışlasın. Bizim ülkemiz insanlarının muhtaç olduğu bir  tebessüm. Devlet makamlarında bulunanlar ,hele özellikle aşayışı yönetenler  milletimize güven vermeli.

Ben geçmiş yıllardaki polis yapılanmasından,özellikle de 80 li yılların Kahramanmaraştaki aşayışından bahsettim. Elbette  Sayın Metin Aşık bunlara vakıftı.  Kahramanmaraş halkı  bu konuda sıkıntılar çekmişti. Bizde gençlik olarak sıkıntılar çekmiştik.

Güvenlik ve asayış hususunda  merak edilecek  bir şey olmadığını vurguladı. Kahrsamanmaraş ‘ın bir huzur şehri olduğuna  işaret etti.Suriye vatandaşlarının   huzur ve aşayişi bozucu davranışları yok gibi.

Beş yüz bin nufuslu bir vilayette yaşıyoruz.   Problemler olacaktır.    Son zamanlarda ülke genelinde polisimize yönelik  hakaretler ve saldırılar belliki üst düzey  pois müdürlerimizi üzüyor. Meydana gelen nahoş olaylar nedeni ile polislerimiz yıpranmış gözüküyor. Sayın Müdürümüz Polislere yönelik yaptığı anketlerden bahsetti. Belliki Emniyet müdürümüzde konuları hassasiyetle takip ediyor. Polis memurlarımızın duygularını,düşüncelerini  anlamaya çalışıyor. Kafasında problemleri olan  memur doğru -dürüst görev yapamaz. Mümkün mertebe polisin problemleri çözülmeli. Anladığım kadarı ile sayın Emniyet Müdürümüz bu gayretin içinde.

Polislerimizin morali yüksek olmalı. Zafiyet af etmez. İnsanımız polisimize güvenip  yatağında rahat yatıyor. Çocuklarımız evvel Allah onlara emanet. Atalarımızın bir sözü var “Goz(ceviz)olurda çürüksüz olur mu” Çürüklerde temizlenecektir. Genel yapı sağlam olursa ,önemli olanda odur. Her kurumda yanlış yapan  olur. Daha iyi  eğitim almış  polislerimize ihtiyaç var. Polisimiz herkese potansiyel suçlu olarak bakmamalıdır. Polise ulaşan herkes mutlaka madur olduğunu düşünerek geliyor.

Zor bir görev polislik. İnsanı yıpratır.  Onlarında taltife ihtiyacı var.” Marifet iltifata tabi.”  Onlarda insan.  Bu vatanın evlatlarıdır. Çocukları var. Anne babaları var.

Geçmiş yıllarda   yanlışlıklar oldu. Bunlar kısmen  telafi edildi. Daha iyi  olması için hem toplum olarak,hem devlet  olarak gayret göstermeliyiz.Polis devletin şefkatli kucağı olmalıdır.

Huzur  herkese gerek. Huzur polisin de ,öğretmenin de,bütün insanların da ihtiyacıdır. Bu vatan hepimizin,bizim gidecek bir yerimiz yok. Bayrağımız bir.  Dilimiz bir.vatanımız bir.

Kimse başka arayışlar içine boşa girmesin. Bazıları bu değerlerimizi kullanarak  etrafa  korku salıyorlar. Korkmaya gerek yok. Vatan bize mezar olmadan düşmana gülzar olmaz.

 

 

 

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  865 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  865 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  865 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  865 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  865 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  865 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!