K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-10-07 12:05:50
Pakdil, “bu Memlekette Herkes Güvence Altındadır”

Pakdil, “bu Memlekette Herkes Güvence Altındadır”

Pakdil daha sonra  Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesine geçerek Kanlıkavak Belediye Başkanı Ali Kıraç’a ait işletmelerin açılışına katıldı.

AK Parti iktidarları döneminde hem ekonomik, hem de demokratik açılardan ciddi iyileşmeler yapıldığını ifade eden Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “AK Parti iktidarı 2002 yılından bu güne kadar, Türkiye'de hayal dahi edilemeyecek kadar çok büyük işler yaptı. Bazen (ne oldu, ne yaptınız) gibi ifadeler kullanılıyor. Yapılanları iyi analiz edebilmek için 2002 yılından önceki durumları çok iyi bilmek gerekiyor. Türkiye'de başkalarının huzurunda eğik bükük oturan devlet yöneticilerin yerinde, BM'nin kendi yapısını eleştiren ve dünyanın beş tane devlete teslim olmaması gerektiğini, bunların bütün dünyayı yönetmemesi gerektiğini haykıran bir başbakanımız ve yöneticilerimiz var. İşte bunların hepsi ülkemizin gelişim çizgisini gösteriyor.  İMF heyetleri sürekli gelip anlaşmalar imzalıyordu, şimdi İMF’ye para aktaran bir ülke haline geldik. Bunlar halktan aldığını tasarruf eden, tekrar halkına veren iktidarımız sayesinde oldu” dedi.

2002 yılından günümüze kadar hızlı bir kalkınma ve demokratikleşme hamlesi gerçekleştirildiğini belirten Nevzat Pakdil, “Bu kalkınma hamlesi kesintiye uğramadan devam ediyor. Türkiye'yi hep birlikte yeniden inşaa ederek, bu memleketin değerlerini tekrar kendisine kazandıracak ve yeni bir medeniyeti halkımızla birlikte kuracağız. Üç yıl öncesine kadar Kahramanmaraş'ta olmak üzere üniversite kapılarında kız çocuklarımızın (başında peruk mu var) diye, özel veya resmi güvenlik görevlilerinin kontrolünden geçiyorlardı. O dönemde iktidar bizdik ama YÖK ve diğer bir kısım kurumlar değişmemişti. Bu gün gelinen noktada kamuda başörtüsü serbest olsun diyoruz. Herkes (evet) diyor. Artık insanlarımıza hem ekonomik hem de insan hakları iade edildi” dedi

Ekonomik gelişim devam ettiği sürece girişimci insanlarımızın yatırım yapmaya devam edeceklerini ifade eden Pakdil, “Bugün burada yeni yapılan yatırımları görüyoruz. Bu müteşebbis kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Güzel bir söz vardır Türkçemizde (at binenin kılıç kuşatanın) derler. Allahın Dünya’ya vermiş olduğu nimetler var yağmur, kar, güneş, soğuk,  bir nimet. Ama mühim olan buradaki esrarı çözerek bunları ekonomik bir değer haline getirmektir. Yoksa sürekli olarak halinden şikâyet eden (şu yoktu bu yoktu) diyen insanların bir kısmına bakarsanız hiç onun bunun önündeki ağacı bile çapalamıyor. Hakikaten 2002’den bu yana geçen süre içerisinde hep beraber çok büyük gayretler sarf ettik” şeklinde konuştu. Pakdil demokratikleşme paketi konusunda ise şunları söyledi:

 

“MİLLET İRADESİ ÜSTÜN TUTULDU”

“Özellikle askeri darbeler sonrasında kabul edilen Anayasa ve kanunların ortaya çıkardığı insan hakları sorunlarının, millet iradesi ile seçilen milletvekillerinden oluşan Meclis tarafından çözülmesi önemli bir misyondur. Hür türlü sorunun çözümüne katkı sunmak, bu misyona layık olabilenler için de en büyük şereftir.

Demokratik bir cumhuriyetin erdemi, halkı, bütün renkleriyle, sesleriyle ve iradesiyle, siyasi iktidarın odağı haline getirmektir. Toplumu tek tipleştirme, prototip kalıplara sığdırma düşüncesi 20. yüzyılda kalmıştır. Türkiye’nin demokratikleşmesinin önünde bu yıllardan kalan engeller bir bir aşılacaktır. Bunların millet iradesi ile yapılması, milletin iradesinin hâkim kılınması Türkiye’nin yaşadığı en önemli gelişimdir. İnsanların fikir ve dini inançlarına müdahale etmek, etnik kimlikler üzerinde baskılar yapmak bu engellerden bazılarıdır. Son yıllarda yapılan demokratikleşme hamleleri ile bu sorunların birçoğu çözülmüştür. Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni demokratikleşme paketi, şimdiye kadar demokratikleşmeye yönelik yapılan düzenlemelere ciddi katkılar sağlayacaktır.”

 

HASTANELERİMİZ HİZMET SUNUYOR

Konuşmasında Kahramanmaraş’daki gelişmeleri de anlatan Pakdil, “Bugün Elbistan’da, Afşin’de, Göksun’da hastanelerimizde ameliyatlar yapılmaktadır. Kahramanmaraş’ta çok ciddi cerrahiler müdahaleler yapılıyor, kalp ameliyatları yapılıyor. Hizmetler sağlık alanında, ulaşım alanında, tarımda, sanayide artarak devam ediyor. Organize Sanayi Bölgelerimizin, sanayi sitelerimizin sayısı sürekli artıyor. İstihdam sağlıyoruz. Şimdi Kahramanmaraş büyükşehir statüsünü kazandır. Kahramanmaraş bütün ilçeleriyle, kentiyle, köyüyle bir bütündür. Her hizmet artık köylerimize kadar uzanacak, bölgeler arasındaki farklılıklar ortadan kalkacaktır” dedi.

Göksun’daki açılışa,  Pakdil’in yanısıra,  Göksun Kaymakamı  Ali Hamza Pehlivan,  Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Göksun Emniyet Müdürü, Ertuğrul Güler,  Göksun Ak Parti İlçe Başkanı Talat Koska, Büyük Kızılcık Belediye Başkanı Bayram İnce ve vatandaşlar katıldı.

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6768 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7388 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5677 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6410 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5563 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5834 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!