K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-10-14 22:46:07

ÖZAL OKULLAR ZİYARETİMİZ

 Dershanelerin kapatılmasından sonra tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de bazı dershaneler özel okula dönüştü. 

     Özel okula dönüşen  okullarımızı  06. 10 .2015  Salı günü Eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla ziyaret ettik.  Büyük Şehir Belediyesi Eğitim Komisyonu Başkanı sayın Muharrem Erantepli Başkanlığında Büyük Şehir Kültür Dairesinden sayın  İhsan Seyithanoğlu ve Eyüp Özdemir ile birlik de yeni açılan özel okulların eğitim yılını kutladık.

    Özel okula dönüşen okullarımızda hararetli bir çalışma ve  heyecan vardı.

    Final okulları genel müdürü  sayın İbrahim Gülsu ile ilimizin eğitim durumunu konuştuk.İbrahim Gülsu deneyimli ve başarılı bir idareci.Yüzlerce öğrenciyi üniversiteye göndermiş bir dershanenin başında idi. Şimdi aynı isim altında Özel Final okullarının başına geçmiş. Başarılı olacağından şüphemiz yok. Ülke meselelerine hakim  bir arkadaşımız.   Ülke meselelerini istişare ettik.

   Beyza lisesi müdürü sayın Ali Yurtgezen beyi ziyaret ettik. Ali bey  iyi bir eğitimci.Deneyimli , dürüst ve çalışkan bir idareci. Düşünce ve fikir adamı.  Eski bir okul. Yerleşmiş . Rüştünü ispatlamış bir kurum.

    Mesa  özel lisesinden Sait Yılmaz beyi yerinde ziyaret ettik.Çok güzel bir bina da yerleşmişler. Geniş bir mekan. Sınıfların 8 kişi olduğunu vurguladı. Başarılı bir ortam gözüküyor. Tebrik ediyoruz.

  Reşa özel sağlık meslek lisesinde Sayın Mustafa Tekinşen beyi makamında ziyaret ettik. Mustafa Tekinşen bey de  eski idarecilerimizden. Milli eğitimde uzun yıllar  idarecilik yaptı. okulun ilk müdürü. Deneyimli ve tercübeli.

    Simya  özel okullarını yeni binasında ziyaret ettik. Genel müdür Muhammed Kasap  çok çalışkan bir eğitimci. İlimize yeni bir vizyon taşımış. Muazzam bir eğitim kurumu yapılmış.  Özel okul anlayışına yeni bir boyut  kazandırdığı gözle görünmekte. Muhammed Kasap önderliğinde kurulan Simya okullarında  insanın içi açılıyor. Çıtayı baya yüksek tutmuş.Kendi ifadesi ile  maddeyi altına dönüştürme sanatını  eğitim alanında gerçekleştirme hedefinde olduğu görülüyor. Simya okulları bünyesinde Çocuk Üniversitesi de var. Ana sınıflarını gezdik. İlkokul,orta okul,Anadolu ve Fen lisesi  ayrı  ayrı bölümlerde ders görmektedirler.Derslikleri gezdik. Yüksek kalitede bir eğitim kurumu  açılmış. Kahramanmaraş için önemli kazanım olmuş . Önceliklerinin  öğrencileri  hayata hazırlamak olduğunu işaret etti Muhammed Kasap. Bunun içinde çok sayıda atölye açılmış. Çamur,drama ,resim,müzik vs. atölyeleri açılmış.

    Bu ziyaretimizde Özel Necip Fazıl lisesine  de gittik. Dershaneden dönüşüm yapılmış Öğrenci kayıtlarının memnuniyet verici olduğunu  belirtti Okul Müdürü sayın Şeref Kutsal.  Okul kurucusu sayın Zafer Başa gayretli  ve girişimci ruhunu ortaya koymuş.

   Özel Özderya okulu daha önce kurulmuş bir okulumuz. Şu anda  başında  Sayın Fatih Mehmet Erdoğan Bey var. İyi ve başarılı bir eğitimci. Okul kurucusu sayın Alişan Bey ile birlikte bizi misafir ettiler.

   Rekor okullarını ziyaret ettik. Bu okulumuzda  eski bir okul. Başarılı bir eğitim kurumu. Kurumun başında Sayın Nihat Belkıran var. Deneyimli bir müdür.  Uzun yıllardan beri okul müdürlüğü yapıyor. Başarılı bir eğitim kurumu.

  Peğem eğitim kurumunu ziyaret ettik bu arada. Burası dershaneden  Kursa dönüşmüş. Başında  genç,dinamik değerli eğitimci Mehmet Ceyhan var. Hızla eğitim faaliyetlerine başlamışlar.

  Yeni açılan ve eskiden beri eğitim öğretim hizmetleri sürdüren tüm eğitim kurumlarımıza başarılı çalışmalar diliyoruz.

 

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  501 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  501 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  501 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  501 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  501 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  501 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!