K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2016-01-15 00:50:26

Kıyıya Vuran Cesetler

    İnsanlığın ateşle imtihan edildiği bir  çağda yaşıyoruz. Suriye yönetiminin hunharca katliamlarından kaçan insanlar kendilerini denizin acımasız dalgaları arasına atıyorlar.

   İhtiyar,kadın,çocuk demeden herkes  kaçıyor.

  Türkiye kendi kendine yeten bir ülke olarak   üç milyona yakın Suriyeli vatandaşı  sıcak bağrına bastı. Ancak dünyaya  sözde insanlık  dersi vermeye kalkışan  Avrupa devletleri  bu acı manzaraya kıs kıs gülüyor.

   Suriye den kaçan insanların bir kısmı eğe ve Akdeniz  sahillerinden Avrupa  ülkelerine sığınmak,bir sıcak ekmek  yemek çabasındalar.

   Kucağında yeni  doğmuş çocukları ile anneler ,daha  4-5  yaşlarında  mini mini yavrular  güvenli olmayan  lastik botlarla denize açılıyorlar ama daha beş yüz metre gitmeden bot patlıyor. Çünkü 10 kişilik botlara 50 kişi alıyorlar. İnsanlar denizin içinde can pazarı yaşıyor.  Türkiye sahil güvelik görevlileri ulaşabildiklerini  kurtarıyor. Ulaşamadıklarının  sahillere  cesetleri  geliyor.

   Suriye diktatörü Esad 'ın vicdanı ve merhameti  yok. İnsanlığı  unutmuş.  Katliama uğramak istemeyen Suriye den kaçıyor.  Avrupa devletleri bu durumu  adeta sevinç içinde seyrediyor.

  Bunun  hesabını insanlıktan nasibini alamamış olanlar elbette vereceklerdir.  Bu dünya da kimse kalıcı değildir. Bir günde bu tufan Avrupa devletlerinin başına  gelmeyeceğini kimse garanti edemez.

   Türkiye de yaşayan materyalistler,vicdansızlarda  bu konuya seyirci oluyorlar.  Hatta daha da ileri giderek bu işi Türkiye'nin başına  Hükümet açtı diyebiliyorlar.  Hiç vicdanları yok. Esad kendi ülkesinde yaşayan insanlara katliam yapıyor. Ey vicdansız adam bunu  görmez misin. Kimse ülkesini terk edip  gider mi.

   Rusya bir yandan Suriye diktatöryesi ile işbirliği yapmış. Rusya da  Suriye de Türkmen bölgesine bomba yağdırıyor. İşıd adı altında bir terör örgütü  Suriye de bir bölgede katliam yapıyor. PKK nın bir uzantısı PYD  Suriye'nin bir başka bölgesinde  katliamlar yapıyor.

  Ey insanlık kıyıya vuran cesetler ne zaman  bitecek. Açlık tehlikesi içinde Suriye  halkına kim  yardım edecek. Suriye'nin  on milyon insanı    ülkelerinden atılmış.

    Ey insanlık nerdesin...

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  2154 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  2154 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  2154 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  2154 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  2154 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  2154 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!