K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-09-04 11:02:18

KİMYASAL SİLAH MESELESİ

Suriye de kimyasal silah kullanıldı mı,kullanılmadı mı tartışması var.Sonunda kullanıldığı tespit edildi.  Esad mı kullandı,muhalif güçler mi kullandı  ? Bu oyunun başka tarafı. Kamu oyu yanıltılmaya çalışılıyor. Rusya:” Esad neden kimyasal silah kullanmalı “diyor. Yani onun ihtiyacı yok. Zaten insanları elindeki silahlarla öldürebiliyor. Gerek var mı kimyasal silaha .? Kimyasal silahı muhalifler kullanıyor demeye getiriyor.

    Bu görüşe Türkiyedeki hükümet muhalifleride destek veriyor.  Bu bir senoryo deniyor.” Türkiye kimyasal silah senoryosu kurdu “demeye getiriyorlar. Ama bir gerçek var ki  Suriyede kimyasal silah kullanıldığı ortda. Bunu Rusyada ,dünya da kabul ediyor. Fakat Rusya,İran,Suriye”kimyasal silahları muhalif güçler  kullandı” diyor. Diğer güçler ise Esad kullandı diyor. Tabi ölenlerin hesabı hiç yapılmıyor.

    İnsanlar şunu iyi hesap edecektir.  Bu kimyasal silahlar son iki yılda mı Suriyeye sokuldu. Bu silahları Suriye nereden getirdi. Bu silahların kullanılma emri kimde. Hangi güçler bu silahları elinde tutuyor. Esadın adamları bu silahları muhalif güçlerin eline mi ?.

    Demek ki bu kimyasal silahlar Esad yönetimi tarafından bu ülkeye sokulmuştur. Yıllardan beri bu kimyasal silahları Esad koruyordu.

    Kaldıki bu kimyasal silahları kim kullanırsa kullansın. Ortada kullanıldığı gerçeği inkar edilemiyor.Eğer Kimyasal silahlar, muhalif güçlerin elinde ise Esad kendi müdahale  etmeli.Edemiyorsa,birleşmiş milletleri kendi çağırmalı Suriyeye. Neticede kendi ülkesinin  ölümüne seyirci kalmakda kimyasal silah kullanmak gibidir.

    Burada önemli olan birleşmiş milletlerin kimyasal silaha maruz kalan insanları kurtarması söz konusudur.

    Karınca öldürür gibi  insanlar, birileri tarafından öldürülüyor ise ,buna birileri dur demeli. Türkiyede Hükümete muhalif olanlar Rusya tarafına geçti. Rusyanın tezini savunuyor. İnsan Allahtan korkmalı. Allahtan korkmuyor ise kuldan ve tarihten utanmalı. Birgün o kimyasal silahlar size de değecek olursa kim kullandığına mı bakacaksınız.  Yoksa ölenlere mi bakacaksınız.

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1031 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1031 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1031 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1031 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1031 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1031 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!