K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-12-04 21:39:35
İnsan Her Zaman Tarım Sektörüne İhtiyaç Duymuştur

İnsan Her Zaman Tarım Sektörüne İhtiyaç Duymuştur

KSÜ Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı yaptı. “Tarım tabiat koşullarında üretim yapılan bir sektör olduğu için risklere açıktır.” diyen Kıllı, üreticinin ürününü garanti altına alması açısından tarım sigortalarının önemli olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Fatih Kıllı, “Sürdürebilir bir üretim için, tarım ürünlerinin sigortalanması önem arz ediyor” diye konuştu.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaygısız ise: “İnsan her zaman tarım sektörüne ihtiyaç duymuştur. Bu ihtiyaçların devamını sağlamak için sigortaya ihtiyaç vardır. Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarımda devamlılığın sürdürülmesine önemli katkı sağlamaktadır.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılara TARSİM tanıtım filmi izletildi. Moderatörlüğünü KSÜ Tarım ve İletişim Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mücahit Paksoy’un yaptığı konferansa, konuşmacı olarak Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Hayvan Hayat Sigortaları Müdürü Orhan Sarıtepe ve TARSİM Adana Bölge Müdürü İrfan Alkaş katıldı.

TARSİM Adana Bölge Müdürü İrfan Alkaş, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesinin kurumsal işleyişine ilişkin açıklamada bulunurken, katılımcılara bitkisel ürün sigortası ve sera sigortası hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin, tarımdan elde edilen gelir bakımından dünyanın 7. Avrupa’nın ise 1. büyük tarım üreticisi olduğunu hatırlatan Alkaş, tarım ürünlerinin sigortalanması konusunda ise henüz istenen noktada olmadığını kaydetti.

TARSİM Hayvan Hayat Sigortaları Müdürü Orhan Sarıtepe ise TARSİM’in diğer sigorta başlıkları olan büyükbaş hayvan sigortası, küçükbaş hayvan sigortası, kümes hayvanları sigortası, su ürünleri sigortası ve arıcılık sigortası hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. 

 

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6865 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7518 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5766 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6508 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5648 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5925 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!