K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-04-10 11:21:16
İlk Meclis Gülümseten Görüntülerle Başladı

İlk Meclis Gülümseten Görüntülerle Başladı

İlçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin tamamının katıldığı ilk meclis toplantısına bir de davetsiz misafir katılınca, gülümseten görüntüler ortaya çıktı. Kahramanmaraşlıların yakından tanıdığı bir sima olan engelli milli yüzücü Şahin Olgun da toplantıya katılıp, üyeler gibi oylamalara el kaldırdı.

30 Mart Yerel Yönetim Seçimleri'yle birlikte 'Büyükşehir' statüsüne kavuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ilk meclis toplantısı yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, gündemde bulunan maddeler ele alındı. Başkanlık Divanı'na en genç üyelerin seçilmesiyle devam eden mecliste, Belediye Meclisi 1. ve 2. Başkanvekiliği seçimi ile encümen üyeliği seçimi yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Büyükşehir olmanın heyecanıyla Kahramanmaraş'a hizmet etmek için önemli bir yola çıktıklarını söyledi. Kentte yaşayan her bir vatandaş için hizmet üreteceklerini ifade eden Erkoç, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza hiçbir ayrım yapmadan, ihtiyacı olan her türlü hizmeti sunmak, onları daha güzel bir kentte yaşatmak için gayret göstereceğiz. Güzel bir seçim ortamı geçirdik. Küçük birkaç istisna dışında seçimleri sükun içerisinde geride bıraktık, çok şükür telafi olunmayacak hiçbir olay yaşanmadı. Bundan dolayı da tüm siyasi partilerimize göstermiş oldukları nezaketten dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah yeni dönemde de Büyükşehir Belediye Meclisi birlik ve beraberlik içerisinde çalışacak. Biz de hiçbir ayrım yapmadan 1 milyon 75 bin vatandaşımızın tamamının başkanı olacağız. Hiçbir ayrım yapmadan her türlü hizmeti götüreceğiz. Tüm belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle birlikte omuz omuza vererek geleceğin Kahramanmaraş'ını inşa etmek için çaba sarf edeceğiz. Gecemizi gündüzümüze katacağız. Ben toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu ilk toplantımız, hayırlı hizmetlerin başlangıcı olacak inşallah. Katılımınızdan dolayı da hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.”

 

MİLLİ YÜZÜCÜYE ERKOÇ’UN BİLE GÜCÜ YETMEDİ

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilk toplantısında gülümseten bir görüntü ortaya çıktı. Kahramanmaraşlıların yakından tanıdığı bir sima olan engelli milli yüzücü Şahin Olgun da meclis toplantısına katılarak en ön sırada yer aldı. Görevlilerin uyarılarına ve her türlü ikna çabalarına rağmen salondan çıkmayan Şahin, toplantı boyunca da önünde bulunan kağıdı karalayıp, yapılan oylamalara el kaldırdı.

İlçe belediye başkanlarını ve meclis üyeleriyle birlikte tüm katılımcıları güldüren Şahin, meclis toplantısının da neşe kaynağı oldu.

30 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından 61 üyesi bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi’ne AK Parti 46, MHP 10 ve CHP de 5 üye ile girmeyi başardı. (HABER MERKEZİ)

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6865 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7518 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5766 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6508 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5648 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5925 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!