K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-03-12 11:28:22
İclal Aydın’la 8 Mart Bir Başka…

İclal Aydın’la 8 Mart Bir Başka…

Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, programla ilgili olarak “Kadının namusuna uzatılan eli kırmak için gözünü kırpmadan silahını ateşleyen Sütçü İmam’ın ve Kahramanmaraşlı kahraman kadınların anısına 8 Mart’ı bu mekanda kutlamayı istedik. Hem Kent Müzemizi bir kez daha gündeme getirmek hem de kahraman kadınlarımızı bu şekilde anmak bizleri geçmişimize sahip çıkma adına bir görev ve sorumluluk olarak bildik. Ve bu kadınlar gününde bu tema üzerinden bir program hazırladık.” dedi.

Tarihi Uzunoluk Hamamı Kent Kurtuluş Müzesi’nde başlayan programda Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hayrunnisa Aras, kadınlara senenin bir günü değil, her günü değer verilmesi gerektiğini belirtti. Aras, kadına karşı yapılan şiddete ve uğranılan ayrımcılığa da dikkat çekerken her konuda ve her platformda eşitlik ve demokrasi istedi.

Buradaki programın sonunda Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından misafirler için süt kaynatıldı ve dağıtımı gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde devam eden programa katılan İclal Aydın, kendi hayatından kesitler aktararak hem tebessüm hem de duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu ve tüm sevenlerini bir kez daha kendisine hayran bıraktı.

Programın sonunda Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, davetlerini kırmayarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde misafirleri olan İclal Aydın’a hediye takdim etti.

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6768 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7388 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5677 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6410 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5563 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5834 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!