K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-01-13 09:22:30

HER KARANLIK

Her karanlık sonunda bir aydınlık olur. Ülkemiz üzerinde  dolaşan sisler bazı kesimleri huzursuz etmektedir. Ancak  inanan insanın yese düşmemesi gerekir.

           Hislerimizi ve hareketlerimizi iman değerleri uğruna  kullanmalıyız.

           Bu günler geçecektir.  Ey vatan evlatları bu toprakları kolayına elde etmedik. Çanakkale de , Sarıkamış da, Maraş ‘ta, Erzurum da ve ülkenin her karış toprağına şehit verdiğimiz ecdadımız unutulmamalıdır.

       Yese düşmeyelim . Yes insana zafer kaybettirir. Bu günlere kolayına gelmedik. Daha dün denecek  kadar kısa bir zaman önce  her gün birkaç şehidimiz geliyordu serhat boylarından. İMF yakamızdan inmiyordu. Sadece bu iki konu bile nerelere geldiğimizi anlatması bakımından önemlidir.

        Evet yeniden canlanacağız. Ülkemiz üzerinde esen kara bulutları  yeneceğiz.  Kalkınmamıza ve ilerlememize  engel olmaya kalkışanlara karşı birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu göstermeliyiz. Pire için yorgan yakılmaz. Kanal İstanbul Projesi devam edecek. Dünyanın en büyük 3. Hava limanı yapılacak. Yavuz Sultan Selim köprüsü yapılacak. Ülkemizin  çıktığı yoldan kimse çeviremz.

    Bu ülke hepimizin. Bu topraklarda farklılıklarımızla birlikte  güçlüyüz. Her birimiz ayrı ayrı hiçbir mana etmeyiz. Ama güç birliği içinde olursak  bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Ortak değerlerimiz vardır. Tek vatan Türkiye,Tek devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti ,Tek Bayrak Ay yıldızlı kan kırmızı bayrağımız.

   Sadece bu değerlerimiz  üzerinde bir arada bulunmamız bile bizi dünya devletleri arasında güçlü kılacaktır.

    Küçük hesaplar yüzünden büyük değerlerimize zarar vermemeliyiz. Devlet  çatısı altında  hep birlikte olmalıyız. Devletsiz toplumlar yok olurlar.

    En kötü devlet  en iyi  cemiyetten  iyidir. Bu günün dünyasında buna daha da muhtacız.  Devletin üstünde bir düşünce olmaz.  Ama her düşüncenin devlet çatısı altında yeri vardır.Mezhepçilik  ve ırkçılık her topluma zarar verir.  Herkes neye inanıyorsa inansın.Nasıl ibadet ederse etsin. Kimse kimsenin inanç jandarmalığına soyunmasın. Kimse dinin temsilcisi değildir.  Kendimizi yol olarak nitelendirmeyelim. Hepimiz yolcu olduğumuzu unutmayalım.

    İnsanlarımızı ümitsizliğe  ve yese düşürecek söylemlerden uzak durmalıyız.  

    Bu karanlık günlerde geçecektir. Her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır.

    Gün doğmadan neler doğar. Sabırlı  ve itidalli olmalıyız.

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1141 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1141 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1141 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1141 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1141 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1141 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!