K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-12-16 22:12:45
‘hedefimiz Markaşehir’

‘hedefimiz Markaşehir’

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç; “Kentsel Dönüşümden, Ulaşım Hizmetlerine kadar birçok konu da büyük adımlar attık. Özellikle kentin sorunlarının çözümünde hedefimiz 3 yıl” diyen Erkoç, üzerinde durduğu bu konuda iddialı olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: 

“Bugüne kadar vermiş olduğum tüm sözlerin arkasındayım. Halkın kafasında hiçbir soru işareti kalmasın, hayal gibi görünen tüm bu projeler sırasıyla tek tek gerçek olacak. Kahramanmaraş için en iyisini düşünüyoruz. Onun için her kurumla, her müteşebbis ile birlikte çalışıyoruz. Yine yapılacak tüm yenilikleri birlikte yapacağız. Biz göreve geleli tam 7 ay oldu. Bu süre zarfında ise birçok yenilikler yapıldı. 30 Mart seçimlerinde yüzyılın şehircilik hareketi adı altında başlattığımız 196 projeyle vatandaşlardan tam destek aldık. 

Büyükşehir’in yanı sıra ‘Marka Şehir’ olmayı da kendimize hedef seçtik.  Tabi Büyükşehir olmanın birçok faydası var. Kayseri ve Gaziantep Büyükşehir olduktan sonra aldıkları güçle geldikleri yerler belli. Bizde 30 Mart seçimlerinden sonra, çalışmalarımızı hızlandırdık. Biz hem büyükşehir olduk hem de bütün şehir olduk. Biz hem Büyükşehir’i kurduk hem de il genelini kurduk. 100 civarında bir bürokrat ataması yaptık. 


++++


Doğup büyüdüğümüz yer Kahramanmaraş olunca Kahramanmaraş’ın sorun ve problemlerini bilen, ne istediğini bilen biriyiz. Özellikle Kahramanmaraş’ın şehircilik, kentsel dönüşüm anlamında vatandaşlarımızın nasıl bir şehir hayal ettiğini bizzat konuşarak insanların istediği gibi yapmanın gayreti içine girdik. Şimdi büyükşehir, bütün şehir ve Marka şehir olarak kendimize hedef seçtik” diye konuştu.


ERKOÇ; “SÖZÜMÜZÜ TUTACAĞIZ”

Erkoç, daha sonra sözlerini şöyle noktaladı: “30 Mart Yerel seçimleri öncesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde tanıttığı projeleriyle Kahramanmaraş’ı heyecanlandıran 196 projeyi kamuoyuna tanıttığını ve uygulayacağı projelerle kentte yeşil kuşak oluşturacağı, modern kentçiliği ön planda tutacağı, kentin saklı değerlerini gün yüzüne çıkartacağını ifade etmiştik. Ve öylede olacak

Kahramanmaraş’ın geleceğe taşıyacak dev projelerle kenti daha da ileri taşıyacağız. ‘Her Noktaya Hizmet’ sloganıyla hizmet vereceğimizin altını çizdik” diye konuştu. (YADİGAR JİRA)

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6856 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7497 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5753 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6492 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5634 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5918 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!