K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-06-24 01:10:32
“gazetecileri Bir Mesai Arkadaşı Olarak Görüyoruz”

“gazetecileri Bir Mesai Arkadaşı Olarak Görüyoruz”

AK Parti İl Başkanlığına gerçekleştirilen ziyarete, Cemiyet Başkanı Kemal Sayın ile yönetim kurulu üyeleri Cüneyt Beyit Akif Arslan, Mesut Tuğrul, Bekir Doğan, Kürşad Kerem Akçakale ve Devrim Başer katıldı.  Ziyarette, uzun süredir ülke gündeminde yer alan Gezi Parkı olayları ve Kahramanmaraş'ın gündemindeki konular hakkında sohbet edildi. Kahramanmaraş basının ilkeli, tarafsız ve yapıcı habercilik anlayışıyla uzun yıllar boyunca şehre hizmet ettiğine dikkat çeken İl Başkanı Erkoç, bu yönüyle ilde gazetecilik yapanların ve sektörün ülke genelinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.

Düzenlenen toplantılarda her zaman basını yanlarında görmekten memnun olduklarını ve toplantılarda gazetecileri görmediklerinde bir eksiklik hissettiklerini söyleyen Erkoç, basınla ilgili konularda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek için hazır olduklarını belirtti. Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden Erkoç şunları söyledi:

“Ben gerçekten çok memnun oldum, bu derneğin yönetimi şehrimizin güzide basın mensuplarından oluşmakta. Yıllardan bu yana bu işe hizmet vermiş, ömrünü vermiş ağabeylerimiz yönetimi oluşturan insanlardan oluşuyor. Yani yüreğini, hayatını ortaya koyan insanlardan oluşan bir dernek yönetimi olmuş. Bundan dolayı da biz sizleri tebrik ediyoruz, hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah. Basın çok önemlidir, bir milletin, bir şehrin, kamunun sesi. Yani bir memleketteki güzellikleri, ihtiyaçları, talepleri, eksiklikleri güzelce dile getiren, bir memleketin sesi olarak görüyoruz. Demokrasilerde de basının çok büyük önemi var yani basın demokrasilerde yasama yürütme yargı gibi kamu adına gerçekten demokrasilerin ayakta durması için ülkelerin gelişmesi, daha güçlü olması için millet adına önemli görevler yapmaktadır.

Kahramanmaraş'taki gazetecileri bir mesai ve yol arkadaşı olarak görmekteyiz. Biliyorsunuz kurtuluş savaşında avukat Mehmet Ali Kısakürek beyin kaleme aldığı beyannanme bu şehrin kurtuluş mücadelesinde çok önemli bir rol üstlenmiş. O yazıyla beraber çok önemli mesafeler katedilmiş. Biz Kahramanmaraş'taki, yıllardan bu yana özveriyle, kıt imkânlarla görev yapan basın mensuplarımıza çok teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun. Yani onlar da bizimle beraber mesaiye başlıyorlar, beraberce siyasi programlarımızda, çalışmalarımızda basını yanımızda görmediğimiz zaman adeta bir eksiklik olarak hissediyoruz onu. Siyasi programlarımızı sizler bizimle beraber takip ediyorsunuz ve bunu halka aktarıyorsunuz. Biz bir çalışma arkadaşı, mesai arkadaşı olarak görüyoruz, Kahramanmaraş basınımızı yol arkadaşı olarak görüyor ve takip ediyoruz."

Her şehirde Kahramanmaraşlı gazeteciler gibi değerli ve kaliteli basın mensuplarına ihtiyaç olduğunu belirten Erkoç “Son günlerde ülkemizde meydana gelen olaylarda yurt içinden ve yurt dışından bazı gazetelerin durumunu gördük. Bir kısım medyanın olayları yansıtma biçimine baktığımızda olayları, provoke edişine, provakatör insanlara söz vermesine baktığımızda, ülke için ne kadar sıkıntılı olduğunu gördük. Ama ben her zaman şunu söylüyorum, sizler gibi değerli, kaliteli insanlara her şehirde ihtiyaç var. Biz Kahramanmaraş il teşkilatı olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Biz 12 yıldan beri siyaset yapıyoruz, hep beraberce koşturuyoruz, büyük oranda Kahramanmaraş basınımız hep gerçekleri doğruları gündeme getirmekte” dedi.

Erkoç, Kahramanmaraş basınının Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Derneği ile beraber daha da güçleneceğine inandığını belirterek “Başarılarınızın devamını diliyoruz, bize düşen de ne ise gece gündüz sizlerin yanınızdayız. Nasıl siz bizim yanımızda koşturuyorsanız bize de görev düştüğünde sizin yanınızda koşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın da yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi: “Bizim kuruluş amacımız Kahramanmaraş'taki gazeteci arkadaşlarımızı bir araya getirmektir. Kahramanmaraş'ta gazetecilik yapan arkadaşlarımızın birçoğu ortaya koyduğu emeğin karşılığını bire bir alan arkadaşlarımız değil. Yani bu işi ne zengin olmak, ne de ün sahibi olmak için yapıyor, sadece Kahramanmaraş'a hizmet edebilmek için bu işi yapan kişilerdir.” (HABER MERKEZİ)

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6865 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7518 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5766 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6508 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5648 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5925 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!