K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-06-23 00:26:15

ERKEN SEÇİM Mİ?

    Siyasi yazı yazmak istemiyorum ama  vicdanım el vermiyor. Şu günlerde koalisyon hesapları yapılıyor.Bazıları da 132 ile 80 ni toplamasını bilemiyor. Şimdilik  MHP,  HDP ile tamamen ipleri koparmış durumda.

   CHP;MHP ;HDP Koalisyonunu  derin güçler istiyor.  Ama MHP bu oyuna yanaşmıyor. 1999 da DSP ile MHP koalisyonu MHP yi barajın altına çekmişti.

   Bu tarihi ders  ve rahmetli MHP Mersin milletvekili Ali Güngörün mecliste yaptığı tarihi konuşma  siyasi tarihimizde anlamını korumaktadır. Bu bakımdan MHP  ye oy verenler tetikde durmaktadır.  Bebek katilinin kontrolündeki bir parti ile elbette  hükümet olamazlar.

   CHP nin de  HDP den çok farkı yok.  Yani CHP nin bazı milletvekillerinin de  PKK bağlantıları söz konusu.

   Bu durumda MHP, CHP ile de koalisyona yanaşmıyor. Keza İkisinin oyları  hükümet kurmaya yetmiyor. Kılıçdaroğlu  buna rağmen Başbakanlığ MHP ye teklif etmesi bir şaşkınlık değil mi ? Eğer şaşkınlık değilse o zaman PKK'nın siyasi uzantısı HDP  ile işi garanti etmiş oluyor. Sanki başbakanlık vermek Kılıçdaroğlunun elin de imiş gibi MHP ye teklif ediyor. İşin tuhaf yanı MHP de bu lütufu kabul etmiyor. Biz makam heveslisi değiliz diyor. Halbuki Başbakanlık senin elinde mi ki bize ikram ediyorsun demesini beklerdim. Zaten başbakanlık CHP nin elinde olsa Kılıçdaroğlu kimseye verir mi ? Miting meydanlarında Başbakan olacağım diye bağırmadı mı ?

     HDP de şaşkınlık içinde . Bir kısım  sandıklardan  HDP ye oy çıkması ,emanet oy olarak telakki ediliyor. Bu da  HDP yi düşündürüyor.  Bu oyların üzerine  oturmak istiyor. Görünüşte ,kendine kim ne teklif getirirse hemen kabul etmeyi  planlıyor.

      Şimdi sandıktan  iktidarı 20 milletvekili ile kaybeden AK parti kolları sıvadı. Üzerine düşen tarihi sorumluluğu yerine getirmeyi hesap ediyor.. Halen toplumun büyük çoğunluğu  AK partiden ümidini kesmiş değil.Sandıktan birinci parti olarak çıktı. Ama iktidar olamadı.

    AK Parti ,HDP  ile  koalisyon kurması Türkiyenin  ufkunu karartır. 40 bin  insanın  katline cevaz vermiş iç de ve dışta derin güçlerin talimatı ile  katliamlar yapmış,Kürt partisinin ötesinde Ermeni Diasporasının emrine girmiş bir parti ülke de  kaos yaratacaktır.

    AK parti CHP  koalisyonunu AK parti tabanı istemiyor. AK partinin çok zarar göreceğini düşünüyorum. Olacak gibi gözükmüyor.

    Koalisyon için , önümüzde tek alternatif var. AK parti ,MHP  koalisyonu.  Bunların tabandaki oyların çoğunluğu  buna müsait gözüküyor. Yalnız seçim  meydanlarında  ağza alınmayacak sözlerin altından nasıl kalkacaklar bilmem. Bu milleti kin ve nefrete sürükleyip,şimdide durun biz öyle söyledik ama AK Parti ile Hükümet ederiz mi diyecek MHP tabanına.  Hırsızlık,yolsuzluk,ülkeyi bölme ,ülkeyi satma gibi o kadar uçuk  sözleri söyleyenler bu lafları nasıl unutacaklar.?

    Neyse dünyanın sonu değil. Bu bir uyarıdır. Seçmen için de bir daha düşünme payıdır. AK Parti MHP koalisyonu olursa oldu. Bu da olmazsa erken seçim yapılır diye düşünüyorum.Hayırlısı…

   

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  784 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  784 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  784 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  784 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  784 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  784 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!