K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-01-16 11:33:48

EMPERYALİZMİN SANCISI

Türkiye üzerinde emperyalizmin oyunlarını Cumhuriyetin ilanından beri görmekteyiz. Keza Osmanlının yıkılışını da  gerçekleştiren Emperyalist güçler,Cumhuriyetle birlikte ellerini ülkemizden çekmemişlerdir.

     2001 yıllarına geldiğimizde Türk insanı bunu daha açık görmeye başladı.  Gelişen dünyamızda  iletişim araçlarının da artması ile ülkemizde oynanan  oyunları daha iyi görmeye başladık. Osmanlı tarihini  bu ülke insanlarından saklayan bir  güç,Cumhuriyet  tarihini  de bu memleketin çocuklarından sakladılar.

   2001 yılında İMF  bize bir milyar dolar vermek için karşılığında bakan  kellesi aldığını hep hatırlıyoruz.  2011 de  İMF nin borçlarını tamamen  ödenmesi ile emperyalizm  içten içe bize kin beslemeye başladı. Adeta Kapitilasyonlardan kurtulmuş gibi olduk. Bizi İMF ile sömürüyorlardı. Bize ne derlerse yapıyorduk. Abdullah Öcalanı asmayın dediler asmadık.

         Marmaray tüp geçidinin yapılmaması için her türlü  oyunu  oynadılar.

     Kanal İstanbul Projesi ile  rahatsızlıkları daha da arttı. Dünyada ticaret hacmimizi yükseltecek olan bu proje ile  İstanbul boğazından parasız geçen gemiler  , Kanal İstanbul ‘dan ücretli geçecektir .  Emperyalizm Kanal İstanbul projecesinin  gerçekleşmemesi için elinden geleni yapma yollarını aradı ve  halende buna devam ediyıor.

   İstanbula yapılacak olan 3. Hava Limanı ile yine ticaret hacmimiz artacaktır.  Emperyalizm bunu istemiyor.  İstanbula yapılmasına başlanan 3. Köprününde yapılması emperyalizmi rahatsız ediyor.

   Daha önemlisi nükleer enerji santrallerini yapacağız. Buda işine gelmiyor. Bir başka  büyük proje İstanbuldan  Tokyoya hızlı tren projesi ile Asyanın  doğusu ile batısı birbirine bağlanacak bu da emperyalizmin işine gelmiyor.

    Terör örgütü PKK nın iplerinin emperyalizmin elinden kopartılması ve Türkiyede terörün durması  işlerine gelmiyor. Uyuşturcu bağlantılı örgütlerin beslediği terör, tarihinde en büyük darbeyi yemiştir.  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin  asli vatandaşı olan Kürtler üzerinde oynan oyunlar ortaya  çıktı.

    Bütün bu gelişmeler  ve Türkiyenin büyümesi Emperyalizmi sancılandırıyor. Bu emperyalist güçlerin ABD işbirlikçisi İsrail başta olmak üzere Almanya,Fransa ve İngiltere baş rolleri oynuyor.

   Emperyalizm bu rahatsızlığını zaman zaman dillendiriyor.  Cemaatlerin ve gurupların içine bir şekilde sızıp ,Devlet ricalini kullanarak hükümetle çatıştırmak  çabasını sürdürmektedir. Gezi olayları , yolsuzluk dosyaları ve yeniden yargılanma  işin bahanesi. Türk yargısı er geç gerçeği ortaya çıkartacaktır. Ama , Emperyalistler sancılanmaya devam edecektir. Unutmayalım ki emperyalistlerin ülkemizde de uzantıları ve destekçileri de vardır.

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1145 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1145 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1145 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1145 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1145 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1145 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!