K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-03-01 23:13:32

ELEŞTİRİ KÜLTÜRÜ

Bazı kişiler her konuyu eleştiriyorlar. Muhalefetin her dediğini  sanal alemde paylaşıyorlar.  Hükümet aleyhinde ise veya muhalefetin aleyhinde ise  hiç düşünmeden hakaretleri yağdırıyor.

Sanal alemi takip ediyorum. En son Süleyman Şah opresyonuna eleştiriler yapmışlar. Adamın  hiç bilgisi yok. "Toprak vermişiz. " Toprağımızı kaybetmişiz" " Suriye bizi kortkutmuş " daha akla ve mantığa  sığmayan sözler.

Bu olay yaptığım araştırmaya göre  aylardan beri gizli bir şekilde plan dahilinde yapılan bir  çalışma. Araştırma yapmadan  ağzına geleni söylemek vicdani mi ?. Sen vatanseversinde hükümet vatan hainimi ?Koskoca Ordu komutanları bu işin içinde operasyon yapıyor. Neden yapıyor. Burda maksat nedir. ? Hiç düşündük mü ?

Kim toprağı verir.  Bir güvenilk oprasyonu olduğu gün yüzü gibi ortada. Hazırlanan bir tuzak bozulduğunu devlet ricali ve ordu komutanları izah ediyor.

Bu eleştirileri yapanları tanıyorum . Konu ile  hiç ilgileri yok. İş olsun diye adam hakaret ediyor. Başbakana hakaret ediyor. Cumhurbaşkanına hakaret ediyor.

Behey vicdansız. Bu adamlar gök yüzünden bu ülkenin yönetimine gelmedi. Bunlar  seçimlerle seçilip yönetime geldiler. Nedir bu saldırılar. Neden toplumu gerersiniz.

Bir konu üzerinde fikriniz varsa güzel güzel yazın. Fikirsiz insanlar kendilerini, hakaret ederek tatmin ederler.  Adam kitap yazıyor. Hakaret ediyor. Cumhurbaşkanı da dava edince fikir hürriyeti yok diye bağırıyor.  O zaman bende sana hakaret edeyim sen dava etme. Böyle saçmalık olur mu ?

Bir konu da fikir elde etmeden  yorum yapmak cahilliktir.  Rezil olursunuz. Yazdıklarınız sanal alemde duruyor. Hiç kaybolmuyor. Nasıl mahcup olacaksınız. Bunları düşünün.

Elbette eleştiri olmalı. Ama eleştirinin bir sınırı da olmalı. Hakaret etmek  eleştiri demek değildir.

Bir konuda eleştiri yapacaksanız , o konu ile ilgili  bir araştırma yapmalısınız. Yoksa rezil olursunuz.

Hemen vatan haini damgasını vuruyorlar. Bunu söylemeden önce iyi bir araştırın . Acaba derinlemesinde neler var. ?

Bir insan hakkında konuşmak gıybettir. Eğer attığınız iftira o insanda yoksa er geç  o attığınız  iftira  üzerinizde gerçekleşecektir.

Eleştiri kültürü olmayan bir toplum olduk. Hele muhalefet , herşeyi vatan hainliği seviyesine çekmiş. Hükümet  köprü yapıyor.Denizin altından tünel açıyor. Vatan haini diyorlar.  Hükümet İMF ye borcu bitirmiş ,vatan haini diyorlar. Hükümet  dünyanın en büyük hava alanını yapıyor vatan haini diyorlar. Yolları yapıyor vatan haini diyorlar. Hastahane, park,bahçe,uzay aracı,insansız uçak vs. ne yaparsa yapsın bu hükümete vatan haini yaftasını yapıştırıyor.

Ne desek acaba  ,düşünüyorum, sadece üzülüyorum.

 

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  883 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  883 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  883 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  883 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  883 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  883 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!