K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2014-01-20 11:56:06

DOĞRUYU SÖYLEMEK

       Bir dostumuz benim hükümeti  övdüğümü söylemiş ve sitem etmiş. Şimdi  elinizi vicdanınıza koyun aşagıdaki tespitleri bir okuyun.

      Türkiyenin dünü , bugün ile  basit bir mukayese yapılırsa nereden nereye geldiği  görülür.  Çok teferruata girmeye gerek yok.

     Daha bir yıl evvel   gün geçmiyor ki şehit haberi almayalım. Askerlik vazifesini yapmak üzere giden Mehmetciğimizin  şehadet  haberi geliyordu. Ocaklara ne  ateşler  düştü. Daha dünyaya yeni gelmiş  yetimler kaldı geriye.  Sadece terör  belasının  bu zayiatını durdurmak bile herşeye bedel.  Kaldıki bu belanın Türkiyeye verdiği zararın haddi hesabı yoktur.

   Çok uzaklara gitmeye gerek yok 2 yıl öncesinde  bile İMF  Türkiye üzerinde ahkamlar kesiyordu. Türkiye’ye  Köle  gibi bakılıyor.Emirler yağdırılıyordu İMF tarafından. Bu borçtan kurtulmamız tarihe altın harflerle yazılacaktır..  Boçsuz ülke olmaz ama,İMF borcu eseret borcudur.

    Dünya ülkeleri karşısında başımız dik olduk.  Kendi ayakları üzerinde duran bir ülke haline geldik.  Paramızı dünyanın her yerinde kullanmaya başladık.

    Davos da ,dünyanın gözü önünde İsrail Devlet Başkanına   “Siz iyi adam öldürmesini bilirsiniz” diyen Başbakanı görmezlikten gelemezsiniz. Mavi Marmara yardım gemisine baskın düzenleyen İsrail ordusunu  dünyanın gözü önünde özür dileten bir Türkiye yi görmezlikten gelmek vicdansızlıktır.İsrailin bir terör devleti olduğunu  söyleyen bir Başbakanı nasıl yok sayarsınız.

   Ünivesite sınavlarındaki  katsayı haksızlıklarının  kaldırılması gözardı edilebilir mi ?. Hemen hemen her ilimize Üniversite kurulması  büyük  başarıdır..  Hastahanelerimizin artırılması ve tüm insanlarımızın  iyibir sağlık hizmeti alması inkar edilebilir mi ?

    Duble yolları,Hava limanları,Hızlı trenler ,Marmaray,Kanal İstanbul,3. Boğaz köprüsü hepsi bu  iktidarın  farklılığını ortaya koymaz mı ?

   Türkiyede bir başörtüsü zulmü vardı. Türkiye Büyük Millet Meclisinden  başı örtülü diye milletin vekilini kovan Başbakan Eceviti neden unuttunuz. Üniversiteye giden baş örtülü öğrenciler kapıdan horlanarak kovuluyordu. Kendi ülkesinde kazandığı okula gidemiyorlardı. Bunlar unutulmalı mı ?

     Hatırlayın. Velilerimiz kitapçılarda  ellerinde yazar listesi  ders kitabı  arardı. Onlarında çoğu temin edilmeden okul biterdi. Şimdi çocuklarımız kitapları okul açılırken sırasında  buluyor.Üstelik ücretsiz. Bunları görmezlikten  gelmek doğru mu ?

   Ben bunları yazıyorum. Hangisi abartılı. Herkes elini vicdanına  koysun. Bu hükümet ,Türkiye Cumhuriyet tarihinde olmayan ilerlemelere imza attı.  Hatalar da olabilir. Ama şu unutulmasın ki iş yapan hata yapar.

  

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1268 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1268 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1268 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1268 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1268 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1268 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!