K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-08-18 21:43:23
Çağlayancerit’e Ucuzluk Geldi

Çağlayancerit’e Ucuzluk Geldi

Çağlayancerit’te özel sektörde olan toplu taşımayı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı kendi bünyesine aldı. İlk iş olarak da halktan fahiş olarak alınan ulaşım ücretlerini aşağı çekti. Daha önce mahallelerin uzaklığına göre 2 ile 3 lira arasında olan yolcu taşıma ücretine, standart getirilerek 1.25 kuruş yapıldı. Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığının bu hizmeti, Çağlayanceritli tarafından takdirle karşılanırken; indirimli tarife Çağlayanceritlinin hem cebini hem de yüzünü güldürdü. Yeni düzenleme ile ilçe merkezine uzak olan Bozlar, Engizek ve diğer mahallelere ulaşımda farklı ücret talep edilemeyecek.

 

YOL ÜCRETLERİ DAHA DA UCUZLAYACAK!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Kahramanmaraş şehir merkezinde başlattığı “abonman kart” ile “havuz sistemi” projesinin yaygınlaşarak ilçelerde de uygulamaya konulmasıyla; Çağlayancerit toplu taşıması daha da ucuzlayacak. Abonman kart olarak adlandırılan çipli elektronik karta geçişle toplu taşıma yolcu ücretleri, sivillerde 45 kuruş, öğrencilerde 30 kuruş olacak. Abonman kart sisteminin yaygınlaşmasına kadar Çağlayancerit’in toplu taşımasında yapılan indirimi vatandaşlar memnuniyetle karşıladı.

 

SEFER SAYILARI DA ARTIRILSIN!

Kahramanmaraş’ın ulaşımdan yana en büyük sorun yaşayan ilçelerinden biri olan Çağlayancerit’in toplu taşıma ücretleri noktasında yüzü güldü. Vatandaş sefer sayılarının da artırılmasını istiyor.

Bu zamana kadar özel sektörde olan Çağlayancerit toplu taşımada, ücretlerin pahalı olması ve seferlerin yetersizliğinden vatandaşlar şikâyetçiydi. Ücretlerdeki iyileştirmeden sonra mahalleler arasındaki toplu taşıma sefer sayılarının da artırılmasıyla Çağlayanceritli, daha da rahatlayacak. (KENAN ONARAN)

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6770 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7391 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5680 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6413 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5567 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5837 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!