K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-08-01 11:57:08
Beşir Derneğine Bin 500 Kişi Az Geldi Hedef: 5 Bin

Beşir Derneğine Bin 500 Kişi Az Geldi Hedef: 5 Bin

Hizmete başladığı günden itibaren hayır çalışmalarını katlayarak devam ettiren Beşir Derneği Temsilciliği,  ihtiyaç sahiplerini mahçup etmeden, onları hayır sahiplerinin yardımlarıyla buluşturuyor.  Hizmetleriyle gönüllerde taht kuran Beşir Derneği birçok sosyal çalışmasının yanında Ramazan ayında bin 500 kişiye iftar yemeği ikram ederek birlik ve beraberliğin kuvvetlenmesine de vesile oluyor. Hiçbir ayrım gözetmeden toplumun bütün kesimlerine yardımlarıyla ulaşmaya çalışan Dernek yine aynı şekilde farklı görüş ve kimlikteki insanları iftar yemeğinde buluşturuyor.

Ramazan ayının başlangıcından beri her gün bin 500 kişiye iftar verdiklerini aktaran Beşir Derneği Kahramanmaraş Temsilciliği Başkanı Hikmet Baba şu şekilde konuştu:  “1500 kişilik, hem iftar salonumuzda insanlar gelip oturup iftarını yapıyor hem de aileler alıp evlerine götürüyor. Şu anda bir tane yemekhane kurduk, esasında vaktimiz dar olduğu için yetiştiremedik. Bizim düşüncemiz sefer taslarına koyup herkesin evine sıcak yemeği götürmesini sağlamaktı ama bu sefer aileler kap getiriyor buradan alıyorlar. İsterlerse burada oturup iftarlarını yapabiliyorlar. Bayan ve erkekler için ayrı ayrı salonlarımız var. Toplamda 1500 kişiye yemek ikram ediyoruz, bununla beraber yaklaşık 500 kişi buradaki salonlarımızda iftarlarını açıyorlar.”

 

GELECEK SENE HEDEF 5000 KİŞİ

Gelecek senenin hedefi olarak 5000 kişiye iftar vermek istediklerini aktaran Baba: “ yemekleri kendi yemekhanemizde ustalarımız yapıyor, nezih ve sağlıklı bir ortamda hazırlanan 3 çeşit yemeği iftar vakti halkımıza ikram ediyoruz.  Aynı zamanda Ramazanda ihtiyacı olan aileler etsiz kalmasın diye et de dağıtıyoruz.” şeklinde konuştu.   

Toplumda hiç kimseyi ötekileştirmeden ve ayrım yapmadan herkese ulaşmak ve onların Ramazan ayında rahat iftar yapmalarına vesile olmak için çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Baba şunları dile getirdi: “Biz öncelikle şunu istiyoruz, muhtaç aile olmasını istemiyoruz ama sağlıktan, sıhhatten, çalışmadığından dolayı perişan olan, eşinden ayrılan, hapishaneye düşmüş kişilerin ailelerini mahçup etmeden elimizden geldiği kadar kumanyasında, kuru gıdasında, sıcak yemeğinde her sofraya ulaşmaya çalışıyoruz. Şu anda Kahramanmaraş’ta kendi bölgemizde bize en çok müracaat eden insanlar genelde Suriyeli vatandaşlar. Şu 1500 müracaatın 1000 kişisi Suriyeli vatandaşlardır.  Ama kapımıza kim gelirse gelsin, Suriyeli, Afganlı veya her hangi bir kimlik ayırt etmeden, bütçemiz el verdiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü burası sivil toplum kuruluşu olduğundan dolayı gelen hayırlarla dönüyor.”

 

AMACIMIZ BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİKTİR

Beşir Derneği Kahramanmaraş İl Temsilciliği Başkanı Hikmet Baba, gerçekleştirilen organizasyonların amacını ise şu şekilde anlattı: “Bizim Beşir Derneği olarak ilk amacımız mahçup olan, ihtiyaç sahibi olan, mahçup gönülleri, ihtiyaç sahibi aileleri üzmeden belli bir noktada ailesiyle çoluğuyla, çocuğuyla karnını doyurması. Bu ramazanı en güzel şekilde bizlerle beraber aynı eş değerde zengin sofralarında olduğu kadar da olmasa da kendi onlara Allah rızası için destek olmak istiyoruz. Buradaki hedefimiz, bütün kardeşlerimize sosyal kardeşliği yaşatmaktır. Birlik, beraberlik, kardeşlik buradaki amacımız budur. İnanın buradaki bazı insanların dillerini dahi bilmiyoruz, Suriyeliler, Afganlılar geliyor ama belirttiğim gibi amacımız kardeşliktir bunu da bu şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.”

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6865 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7518 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5766 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6508 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5648 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5925 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!