K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-11-08 11:53:27
Başkan Küçük: Gün Birlik Ve Beraberlik Günüdür

Başkan Küçük: Gün Birlik Ve Beraberlik Günüdür

Elbistan Belediye Başkanı ve Başkan Aday Adayı Av. Durmuş Küçük, AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı, Kadın ve Gençlik Kolları, belediye meclis üyeleri ve diğer teşkilat görevlileri ile yemekte bir araya geldi.

Pınarbaşı Kale Restoran’da düzenlenen yemeğe AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, teşkilat yöneticileri, Izgın Belediye Başkanı Ömer Çolak, İğde Belediye Başkanı Hüseyin Marangoz, Akbayır Belediye Başkanı Tahsin Öztunç’la birlikte il genel meclisi üyeleri ve partililer katıldı. Yemek öncesinde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanı ve Başkan Aday Adayı Av. Durmuş Küçük, 4,5 yıllık görev süresindeki hizmetleri anlattı. Elbistan’ın 4,5 yıl önceki Elbistan olmadığının altını çizen Başkan Küçük, şöyle konuştu:

“Bugün bir aile toplantısı için sizleri davet ettik. Teşrifiniz için teşekkür ediyorum. Elbistan’ımız, bundan 4 yıl önceki Elbistan değil. Allah’a şükür bugün ilçemiz modern bir kent ve güzel bir Anadolu şehri. Nüfusu bizden fazla olan il ve ilçelerin dahi gıpta ettiği, gelişmekte olan ve ümit vaad eden güzel bir şehir. Bu eser sadece belediye başkanına ait değil. Sadece belediye personellerine ait değil. Tabii ki belediye personellerinin emeği çok fazla. Ama aslında bu bizim siyasi hareketimizin bizatihi sizlerin eseri. Hizmetlerimiz 75 ana başlıkta toplanıyor. 300 kilometre sıcak asfaltıyla, 100 km temiz su şebekesiyle, 38 adet parkıyla, aydınlatma lambalarıylai hal binasıyla; özel sektörü işin içerisine çekerek çok katlı binalarıyla ki bir faydası da 7 bin civarında insanımıza istihdam oluşturan inşaat sektörüyle, halk ekmeğiyle, belediye otobüsleriyle, işsizlikle mücadeleyle herşeyiyle bu güzel şehir sizlerin ve hepimizin eseri.”

Elbistan Belediyesi’nin Türkiye’de Avrupa Birliği’nden dosyası en çok kabul gören belediye olduğunu kaydeden Başkan Küçük, “Burada el ele verildi ve gayret edildi. Allah’a şükür tahminimizin üzerinde hizmetlere ulaşıldı. Bizim belediyemiz projeci bir belediye. En son Avrupa Birliği’nden 100 milyon AVRO’luk hibe kredisi anlaşması yaptık. Bunun geri dönüşü yok. 18 milyon AVRO katı atık hibe anlaşması yapıldı ve Valiliğe devredildi. Biz, Türkiye’de Avrupa Birliği’nden en fazla dosyası geçen belediyeyiz. Her yıl 4-5 milyon TL’^lik bitüm aldık. En son bu yıl 5 milyon 500 TL’lik bitüm aldık. Biz göreve geldiğimizde bütçemiz 18 milyon 334 bin TL idi. Borcumuz ise 26 milyon TL’ydi. Borcumuzu her yıl ödeyerek 26 milyon TL’de dondurduk. Gerçekleşen bütçemiz 2013’te 58 milyon TL oldu. Bu bir belediyecilik harikasıdır. Ne yapıldıysa Elbistan’ımız için yapıldı” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin belediye başkan adayını belirlemek için anket ve temayül yoklaması yapacağını belirten Başkan Küçük, “Belediye başkanlığı görevinden önce kurucu ilçe başkanlığı görevini bize Allah nasip etti. Teşkilatın kendine has çalışmaları vardır. Her zaman saygı duyuyoruz. Biz, pozitif siyaset anlayışını benimsedik. Hiç kimseye kötü diyemeyiz. Önümüzdeki günlerde yaptığımız hizmetler ve bizler dolaylı ya da direk olarak sizlere sorulacak. Nasıl takdir ediyorsanız öyle cevap verirsiniz. Saygı duyarız. Anketler yapılacak yapılıyor da. Siz değerli teşkilat mensuplarına sorulacak ve genel merkezimiz karar verecek. Biz her türlü karara karşı saygılıyız. İstikrar, çalışma ve gayret gayet önemli. Ekibimizin ve arkadaşlarımızın gayretlerini tüm Elbistan halkı biliyor. Takdirlerinize sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6770 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7391 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5680 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6414 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5567 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5837 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!