K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2013-05-01 00:35:21

ARTIK ANALAR AĞLAMASIN

1980  öncesi Türkiye’nin geldiği noktayı , o yılları yaşayanlar bilirler. Gençlik sokak kavgası içinde idi. Üniversiteler  de kavga olmadığı gün yoktu. Bir kısım çevreler bu kavgaya çanak tutuyordu. Tabii ki gençlik heyecanı bunu anlamıyordu. Vatan kurtarıyorduk!  Sıkıyönetim ilan edilmişti... Sıkıyönetim görevlileri bazen herkese dayıyordu dipçiğini. Bazen de uzaktan seyrediyordu kavga edenleri.

    Ağlayanın , sızlayanın hesabı yoktu. O günün anlamında şehitlerimiz oluyordu. Bizler ülkücü şehitlerin tabutunu kucaklıyorduk. Solcular kendi arkadaşlarının cenazelerine alkış tutuyordu.

        Kimsenin gözü bir şey görmüyordu. Ordu’dan,polisten ,güvenlik güçlerinden  güçlü  görüyorduk kendimizi.  Bizde bir şey var zannediyorduk. Askerin sessiz sedasız durması bizi kahramanlığa soyunduruyordu.

      Gençlerin ellerinde  silahlar dolaşıyordu. Güvenlik güçlerinki kadar değildi elbette. Ama bu silahları kim  veriyordu bu kişilerin ellerine ? Bir gizli el her iki tarafa  da silah veriyordu.  Bir kör dövüşü. Kim kime vuruyordu.? Kim kimi öldürüyordu  bilinmez  olmuştu.

     O günde analar öyle ağlıyordu. Şimdi bazı gizli eller yine üniversitelerde terör  çıkartıyor. O günler aklıma geldi. Vay dedim.Aynı oyunlar oynanıyor. İktidarı  değiştirmek uğruna genç fidanlar sokağa dökülmek isteniyor. İktidar ,vatan haini ilan edilerek,gençlerin hislerine  dokunuyorlar.  Onları devlete ve  hükümete karşı kışkırtıyorlar. Türklük elden gidecek, Kürtlere ayrı devlet kuracaklar , diye bir kısım gençler kışkırtılıyor.  Bizim gençlik yıllarımızda da vatan elden gidiyor diyorlardı!  Bayrağımız ayaklar altına alınıyor diyorlardı!  Ülke  bölünecek diyorlardı! Din hassasiyeti olan yerlerde de dinimize hakaret ediliyor . Kars’a Rus bayrağı çekerek,Ruslar Akdeniz’e inecek deniyordu… Komünistler  yurdumuzu işgal edecekti !. Gibi propaganda ile beş binden fazla üniversite gençliği toprağın altına itildi. Üniversiteler  bir  kısım suya sabuna dokunmayanların eline kaldı. Daha doğrusu Ateistler Atatürkçülük kisvesine bürünerek ,üniversiteleri ellerine aldılar. Devlet dairelerini,yargıyı ateistler ellerine geçirdiler.Anadolu’nun saf çocuğu kavgaya tutuştu…Üniversite de okuyamadılar…

    Propaganda yapanlar ,her şeyi ayarladılar. Bir eylül gecesi ihtilal yaptılar. Ortalık süt liman oldu.! Ne vatan elden gitti. Ne de din elden gitti.

    Şimdi  oynanan  oyun da buna benziyor. Terör  birileri tarafından körükleniyor.  Bunlar ihtilal anlayışı ile  hazırlanmış  terör  oyunları...  Geçmişte de terör örgütleri  hükümet yıkmak için kullanılmıştır. Devletin erkini eline geçiren  derin güçler, zamanı ve yeri geldikçe terör  örgütlerini kullanıyorlar. Faili meçhuller bu örgütlere işletiliyor. Devletin erklerini ellerinde tutanlarda bunları koruyordu.Hükümet şimdi PKK  terör örgütünü  bitirecek.Örgütün  para kaynakları bitti. Dünya devletleri desteğini çekti .Uyuşturucu  satışları bitti.  Millet bıktı usandı. Hakiki vatan evladı Kürtler de  terör örgütü PKK dan desteğini çekti. Şimdi  DHKC ‘yi devreye sokuyorlar. Suriye de ki PKK kamplarına DHKC militanları yerleştiriyorlar. Yani terörist isim değiştiriyor…

    Sevgili gençler,terör örgütlerinin yöneticileri size acımaz. Anaların göz yaşı onlar için  önem arz etmez. İnanmayın . Bu ülkeyi kimse yıkamaz. Bizi kimse bölemez. Al bayrağımızı kimse kaldıramaz.  Bizim şu anda bir milyon silahlı gücümüz var. Dünyanın en güçlü silahları ile donatılmış bir askerimiz var. 1979 da beni  tutukladılar . Sıkıyönetim komutanı Şehabettin Balkan’ın karşısına çıkarttılar. 8-9 arkadaşımız daha vardı.Hepimizde ülkücüyüz. Bize dedi ki komutan. “Siz kim oluyorsunuz da vatan kurtaracaksınız. Biz ne güne duruyoruz.Biz var iken kimse bir şey yapamaz. Defolun evlerinize gidin…” bu söz çok anlamlı idi. Bu oyunun  bir ucunda olduğumuzu daha iyi anladım.

    Mili duygularınızı kabartarak sizi sokağa salmak isteyenlere sorun.  Bu asker ne yapacak.? Biz kime vuracağız. Bizi zamanı geldiğinde kime vurduracaksınız.. Askeri ve polisi neden besliyoruz biz ?  Terörün gözü kördür. Allah o günleri göstermesin ,eğer ordumuz dağılırsa hepimiz canımızı ortaya koyarız.  Sırf hükümeti yıkmak için bu kadar  tahrikler yapıyorlar.  Eğer hükümeti yıkmak istiyorlarsa demokratik mücadele etsinler.  Gençleri sokağa dökerek  hükümetler yıkılmaz . Bu oyuna  gelmeyelim. Çağımız bilim ve eğitim çağıdır. Üniversitelerinizi okuyun .Bilim ve sanatla uğraşın.   Geriye sayım yapmayalım. Terörle siyaset yan yana olmaz. Herhangi bir partiye girin siyaset yapın ama ,teröristlerin oyununa gelmeyin. Ama önce okuyun.

   Şimdi geldiğimiz noktada 4 aydan beri sınırlarımızdan çok şükür şehit haber almıyoruz. Silahlı kuvvetlerimiz görevinin başında. Bayrağımız dalgalanıyor.  Bu terör belasından kurtulmamız herkesin mefaatınadır.   Artık analar ağlamasın. 

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  1234 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  1234 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  1234 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  1234 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  1234 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  1234 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!