K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-09-02 22:20:07

AK Parti De Adaylar Değişir Mi

     7 Haziran seçimlerinin arkasından hiçbir partinin tek başına  iktidar olamaması neticesinde 1 Kasım 2015 de seçimler  yenileniyor.

   Başbakan  Sayın Ahmet Davutoğlu'nun  koalisyon çabaları  netice vermedi. CHP ile yapılan koalisyon görüşmeleri  sonuçsuz kaldı.

   Tabanın  istemesine rağmen  AK parti -MHP  koalisyonu da olmadı.

   Şimdi önümüzde seçim var. Kahramanmaraş da 7 Haziran seçimleri neticesinde AK Parti 8 milletvekilinin 6 tanesini aldı. Bu küçümsenecek bir sayı değil.  MHP nin koalisyon kurulması aşamasındaki  tutumu  belki bu sayıyı 7 yapabilir. Tabanda görüştüğümüz seçmenden  bu işareti alıyoruz.

   Seçilen milletvekilleri elbette iyi ve kaliteli insanlar. Ancak AK Parti genel  merkezinden alınan işaretler  bazı millet vekillerinin listede yer alamayacağı  gözüküyor.

  Listeye alınacak  yeni adayların performansı  yüksek olması gerek.  Benim edindiğim intibaya göre   Büyükşehir Belediye Meclis üyesi  Muharrem Erantepli'nin  listede yer almasını taban istiyor.

    Muharrem Erantepli  Oniki Şubat  İlçemizden belediye meclis üyesi  oldu. Büyükşehir Belediyesi Milli eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı.

    Sivil toplum kuruluşlarında   önemli görevler aldı.  Kahramanmaraşlılar tarafından yakından tanınır. Halkın daima içinde .Maraş'ımızın vakıf insanlarındandır.  Cenaze de,düğünde hep vatandaşla beraberdir. Hizmet adamı. Bürokrasi ye hakim. Ankara'yı  yakından bilir. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptı. Dürüst,çalışkan   ,gönül insanı. Kırmadan ,dökmeden yapılacak bir şey varsa yapar. Yapılamayacak bir şey ise çözüm yolları üretir. Tam bir dava adamı. Gönül adamı.Ülkü eri.

   Yeni dönemde  Muharrem Erantepli Ak Partinin oy artışında da etkisi olacağı kanaatindeyim.

    Listede Urfa Büyük şehir Belediye başkanı Sayın Celaleddin Güvenç'in de yer alacağı gözüküyor.

   Uzun süreden beri AK Parti il başkanlığı görevi yapan sayın Av. Metin Doğan'ında  1 Kasım Listesinde yer alması  kesin gözüküyor.

   Hayırlısı olsun

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  619 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  619 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  619 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  619 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  619 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  619 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!