K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-07-08 23:49:08
“aile Hekimliği Şartları İyileştirilmeli”

“aile Hekimliği Şartları İyileştirilmeli”

 

MHP'li Aycan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında aile hekimlerinin sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Aile hekimlerine baskı uygulandığını söyleyen Aycan, “Ceza puanı uygulaması yapılmakta, nöbete gitmedikleri bahane edilerek haklarında soruşturma açılmakta ve bu soruşturma sonrasında aile hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına ceza puanı uygulanmıştır.

 

+++

 

Bugün 44 bin civarında aile sağlığı elemanı vardır. Hükümetin arka arkaya gelen keyfi uygulamaları sonrasında bugün aile hekimleri ile hükümet karşı karşıya gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Aile hekimlerine nöbet uygulamasının başlamasından sonra sorunların başladığını ifade eden Aycan, acil servis hekimlerinin başka görevlere zorlandığını belirtti. Aycan, “Aile hekimleri nöbet tutmaya mecbur edilmiş, fakat bu uygulama da beklenen sonucu vermemiş, bir takım yanlışlıklar içerdiği için daha sonra bu uygulamadan vazgeçilmiş, aile sağlığı merkezlerinde nöbet tutma zorunluluğu getirilmiştir” dedi.

“Çalışma şartlarının iyileştirerek, memnuniyet arttırılarak verimlilik sağlamak durumundayız” diyen Aycan şöyle devam ett: “Acil servislerdeki sorunlar için de bu servislerin yeniden yapılanarak, yeniden kadrolar oluşturulmasını, bu konuda uzman ya da deneyimli kişiler tarafından acil nöbetlerinin tutulmasını, adli hekimlik nöbetlerinin deneyimli kişiler tarafından tutularak, aile hekimleri üzerinde oluşan yükün ve baskının kaldırılmasını bekliyoruz.”

 • 3.cülük Bağlarbaşı İmam Hatip’in
  Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Okullar arası turnuvalar
  6865 gösterim
 • Amatör De Bu Hafta
  Yerel Amatör Ligde 16-17Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak olan müsabakaların programı belirlendi.
  7518 gösterim
 • Fırtına Lidere Konuk
  Temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor sezonun ilk deplasmnında Lider Etimesgut Belediyespor’a konuk oluyor.
  5766 gösterim
 • Gençler Üniversitelilerle
  2015-2016 Sezonu 8. Haftasında “EBBL” nin 10’cu Grubun Lideri Üniversiteler Gençlik Spor Kahramanmaraş’a konuk oluyor.
  6508 gösterim
 • Muallim Erkeklerde Farka Gitti
  2015-2016 Okul Sporları kapsamında Futsal müsabakalarında Muhallim Hayrullah Orta Okulu Farka gitti.
  5648 gösterim
 • Grup Müsabakaları Kahramanmaraş’ta
  Kahramanmaraş Badminton Gençler grup müsabakalarına ev sahipliği yapıyor.
  5925 gösterim
 • Asfaltsız Yol Kalmayacak
  Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, ilçesinde yapılan asfalt çalışmalarını sık sık yerinde incelemeye devam ediyor. Son olarak Yukarı Pazarcık Mehmet Emin Arık oğlu Mahallesi’nde yapılan asfalt çalışmalarına katılan Başkan
  Gündem
 • Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
  Milli eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile uygulanan ‘Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Kahramanmaraş’ta yaşı tutan öğrenciler,öğretmenler ve
  Sağlik
 • Öğrencilere Böbrek Sağlığı Taraması
  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve KABÖDER işbirliği ile öğrencilere böbrek sağlığı taraması yapılıyor.
  Gündem
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!