K.Maraş
33°C
İstanbul
32°C
Ankara
34°C
Takip Et :
Haber
2015-12-26 02:18:34

1978 Maraş olayları bir hezimet

1978’de vuku  bulan Maraş olayları tamamen bir hezimettir. Bir  provokasyondur. Bunu  düzenleyenler alçak ve haindir.

Daha önce de yazdım. Bu olaylar alevi- sünni düşmanlığı körüklemek için düzenlenmiş bir  oyun. Bu olayları ve oyunu oynayanlar halen yeni nesillere Maraşlı düşmanlığı  körüklemek için çabalıyorlar.

Şunu bir Maraşlı olarak defalarca yazdım ve söyledim. Bunu düzenleyenler  Maraşlılar değil.  Bu tezgahı kuranlar  Maraş'ın dışından gelen  ERMENİ militanlardır. Bu militanları  bizzat gören ve  zamanın valisine ifade eden birisiyim. Valinin de : " Biz her şeyin farkındayız. Siz merak etmeyin gençler" şeklinde ifadesi var.

Fakat kötüve  art niyetli kimseler bunu ısrarla  gündemde tutuyorlar.  Zamanın iç işleri bakanı istifa etti.  Bu dünyanın gözü önünde tamamen  bir oyundur.  Bu oyun aylar öncesinde planlanmıştır. Yılbaşı bileti satmak bahanesi ile  militanlar şehre getirtilmiştir. Bu ayan beyan ortadadır. Bunu ben gözlerimle gördüm. Maraş'ta o tarihte  bir tane  seyyar milli piyango bileti satan vardı. Bunu  o zaman Maraş'ta yaşayanlar bilirler.

Ancak  1978  Aralık ayında Maraş'ta onlarca seyyar milli piyango bileti satanlar vardı. Bunu o zamanın emniyeti de vali bey de biliyor.Bu  piyango bileti satanlar militan giyimli başlarında da milli piyango şapkası vardı...

Neden halen üsteliyorsunuz.  Alevi -sünni  kavgası gibi gösteriyorsunuz.  Zaten bunu körükleyenlerde ne alevidir. Ne de sünnidir. Bunlar dış güçlerin piyonlarıdır. Kaldı ki İslamiyet'te  alevi -sünni  düşmanlığı tamamen saçmalıktır. Her alevi yani Hz. Ali taraftarı Müslümandır.  Bunun ne düşmanlığı olacaktır. Herkes bildiği gibi ibadetini yapar.  Neyi paylaşamayacak insanlar.

Türkiyede derin ve emperyalist güçler bu düşmanlıkta ısrar ediyorlar.

İnsan Hz Ali taraftarı olursa Hz. Muhammed'in yolunda olmaz mı ?  Hz. Ali , Hz. Muhammed'in hem kızının  beyi. Hem amca oğlu ,hem ilk Müslüman olan çocuk. Hemde Halifedir. Nasıl olurda Hz. Aliyi Hz Muhammedden ayrı tutarsınız.   Hz. Muhammed'in yolunu sünnilik diye anlayanlar da bu gerçeği iyi görmeli...  Yani her Aleviyim  diyenmutlaka sünnidir.  Hz. Ali , Hz. Peygamberin  yolundadır. Kuranın yolundadır.

Gerçek şu ki Maraş olaylarını  gerçek Aleviler değil,ateistler ve Ermeniler çıkartı.  Şimdide onu deşenler Ermenilerdir.

Maraş olayları tamamen bir hezimettir.  Bu hezimeti çıkartanlar da hainlerdir. Ermenilerdir. Ateistlerdir.

Allah, Maraş olaylarını düzenleyenleri helak etti..

 • Kıyıya Vuran Cesetler
  438 gösterim
 • Sözün Ustaları Dergisi
  438 gösterim
 • İnsanlar Doğduğu Gibi Temiz Dursalar
  438 gösterim
 • Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya
  438 gösterim
 • HIDİV Kasrı
  HIDİV Kasrı
  438 gösterim
 • Toplumsal Yaramız
  Toplumsal Yaramız
  438 gösterim
 •   EN ÇOK OKUNANLAR

  Tüm Yazarlarımızın


  Makalelerini
  Okuyun!